KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13857149
nr 1385 7149
Roland Kempe
(1907-1991), Sverige
Tusch, 3 st, Signerad. Motivet: 5x7 cm, yttermått inklusive ram: 26x20 cm
Roland Kempe, född 1907 i Stockholm, död där 1991, svensk målare och grafiker.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:09:33
21/3 16:16:43
Roland Kempe
Läs mer om Roland Kempe